Манчестер јунајтед

Солшер ќе го води Јунајтед и против Тотнем, тоа го сакал и Сер Алекс Фергусон

Сер Алекс Фергусон заедно со уште неколку членови на бордот на Манчестер јунајтед побарале уште една шанса за Оле Гунар Солшер, тој да го води тимот и на мечот со Тотнем. 

Се чинеше дека натпреварот против Ливерпул ќе биде последен на клупата на Манчестер јунајтед за Оле Гунар Солшер, но работите се менуваат.
 
Според Фабрицио Романо, бордот на Манчестер јунајтед имал состанок и повеќето членови одлучиле дека најдобро во моментов е Оле да добие уште една шанса.
 
Тоа го сакал и Сер Алекс Фергусон, па Солшер ќе го води Јунајтед и против Тотнем а во зависност од изданието на тимот ќе се одлучува што понатаму.
 
Паралелно раководството на клубот размислува за нов тренер на тимот, прва опција е Антонио Конте кој изразил желба да го наследи Оле.

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе