ФА Куп

Сити во финишот се спаси од бламажа и со два гола во три минути го совлада четвртолигашот Челтенам (ВИДЕО)

Манчестер Сити се пласираше во 5. коло од ФА Купот, Челтенам најави изненадување но избраниците на Гвардиола во финишот ја покажаа разликата во квалитет.

„Граѓаните“ не дозволија изненадување, имаа гол негатива кај четвртолигашот Челтенам, но постигнаа два гола за три мимути и го продолжија настапот во ФА Купот.

По еден час игра, Меј донесе изненадувачко водство за Челтенам, но Фоден во 81. минута изедначи на 1-1 а 180 секунди подоцна, Габриел Жесус реализираше за 1-2.

Длабоко во судиското надополнување, Торес гиреши сите дилеми и погоди за 1-3.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе