Бундеслига

Штутгарт ремизираше 1-1 против РБ Лајпциг, Чурлинов одигра половина час (ВИДЕО)

Штутгарт ја отвори новата сезона во Бундеслигата со реми против РБ Лајпциг, нашиот Дарко Чурлинов доби шанса во второто полувреме и одигра половина час.

Штутгарт и Дарко Чурлинов освоија бод во пресметката со РБ Лајпциг, популарните „шваби“ попладнево одиграа 1-1.

Гостите го отворија резултатот во 8. минута, Нкунку погоди за 0-1. Сепак, домаќините изедначија во 31. минута, Ахмада стреалеше прецизно за 1-1.

Нашиот Дарко Чурлинов шанса доби во второто полувреме и одигра половина час.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе