Англискиот клуб има само еден начин да дојде до Македонецот

Штутгарт ја одреди цената за Чурлинов, Барнли е на потег

Штутгарт е подготвен да го продаде македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов на Барнли, но само ако англискиот клуб даде пет милиони евра.

Чурлинов играше одлично на подготвителните натпревар, а постигна гол и во Купот на Германија каде му донесе победа на Штугарт над Динамо Дрезден од 1-0.

Македонецот го привлече вниманието на други клубови, а еден од заинтересираните е Барнли кој минатата сезона испадна од Премиерлигата, но сака брзо да се врати во елитата.

Според германските медиуми, Штутгарт ја одредил цената за Чурлинов, а таа изнесува пет милиони евра. Барнли ако сака да го купи, ќе треба да ја плати таа сума.

Пред почетокот на подготовките, Штутгарт го продаваше Чурлинов за три милиони евра на Шалке, но очигледно во меѓувреме цената на нашиот фудбалер се зголеми.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе