Шалке е на потег

Штутгарт бара три милиони евра за Чурлинов

Германските медиуми пишуваат дека Шртугарт за македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов бара три милиони евра. 

Чурлинов имаше успешна сезона во Шалке со кој се врати во Бундеслигата, тој во тимот од Гелзенкирхен играше како позајмен фудбалер од Штутгарт.
 
Македонецот има желба да остане во Шалке, а Штутгарт ја одреди цената која ќе треба да се плати за да се откупи Чурлинов.
 
Штутгарт бара три милиони евра, останува да видиме дали Шалке ќе ја плати таа сума за да го задржи нашиот фудбалер.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе