ЖДРЕПКА ЗА ПОЛУФИНАЛЕТО ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Шпанско полуфинале во Лигата на шампионите, Реал против Атлетико Мадрид

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите, таа донесе шпански двобој помеѓу големите градски ривали од Мадрид.

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите
 
Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите
 
Полуфинале Лига на шампионите:

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид
Монако - Јувентус
 
Првите натпревари се играат на 2. и 3. марј, реваншите се седум дена подоцна. 
 
 

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе