Шпанскиот фудбалер Хесе Родригез, прегазен со автомобил од својата девојка! (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Хесе Родригез кој не ги исполни очекувањата на стручњаците, имаше несекојдневен инцидент.

Приватниот живот на Хесе постојано е во хаос, имаше многу девојки, неколку бракови, повеќе скандали, а сега излезе нов.

На концерт во „Гран Канарија Арена“ имал кавга со девојката, а таа од бес го прегазила со автомобил. 

Таа го удрила по нога. На социјалните мрежи се појави видео како веднаш по ударот пријателите му помагаат на Хесе да се движи.

Во моментов Хесе е член на Лас Палмас отако беше избркан од ПСЖ по скандалот дека тогашната девојка ја изневерувал со нејзината најдобра другарка.

Освен тоа што муралите се моќно средство за комуникација, тие можат да бидат и предмет на манипулации, па и пропаганда, подигање тензии и продлабочување на недоразбирањата во БиХ.

повеќе

Процесот на донесување на буџетот ме потсетува на една изрека на поранешниот државен секретар на трезорот на САД, Џејкоб Лу (Jacob Lew) кој вели дека „Буџетот не е само колекција на бројки, туку израз на нашите вредности и аспирации“.

повеќе

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе