Блескаше миленикот на вардаровата публика

Шоу на Игор Карачиќ против ПСЖ, со 13 голови го предводеше полскиот тим до победа!

Поранешниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ имаше маестрален натпревар во дресот на Кјелце откако со 13 голови го преводеше својот тим до победа од 35:33. 

Миленикот на вардаровата публика, Игор Карачиќ блескаше во дресот на Кјелце на мечот против ПСЖ.
 
Натпреварот беше неизвесен, на шест минути до крајот ПСЖ имаше водство од 31:30, следуваа два гола на Карачиќ за пресврт, а после уште два за победа од 35:33.
 
Одличен беше и Алекс Душебаев кој постигна седум гола од десет шута. Кај ПСЖ, Микел Хансен со десет голови беше најдобар стрелец.
 
ПСЖ има собрано само два бода од четири дуели, следниот меч го играат на свој терен против Вардар, Раул Гонзалез против својот поранешен клуб. Тоа може да биде и клучен натпревар за иднината на шпанскиот стратег. 
 

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе