Блескаше миленикот на вардаровата публика

Шоу на Игор Карачиќ против ПСЖ, со 13 голови го предводеше полскиот тим до победа!

Поранешниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ имаше маестрален натпревар во дресот на Кјелце откако со 13 голови го преводеше својот тим до победа од 35:33. 

Миленикот на вардаровата публика, Игор Карачиќ блескаше во дресот на Кјелце на мечот против ПСЖ.
 
Натпреварот беше неизвесен, на шест минути до крајот ПСЖ имаше водство од 31:30, следуваа два гола на Карачиќ за пресврт, а после уште два за победа од 35:33.
 
Одличен беше и Алекс Душебаев кој постигна седум гола од десет шута. Кај ПСЖ, Микел Хансен со десет голови беше најдобар стрелец.
 
ПСЖ има собрано само два бода од четири дуели, следниот меч го играат на свој терен против Вардар, Раул Гонзалез против својот поранешен клуб. Тоа може да биде и клучен натпревар за иднината на шпанскиот стратег. 
 

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе