Премиерлига

Шоу на Герет Бејл, Тотнем убедлив против Барнли (ВИДЕО)

Тотнем со убедливи 4-0 го победи Барнли, Герет Бејл постигна два гола и имаше асистенција. 

Герет Бејл ја одигра најдобрата партија откако се врати во Тотнем, а неговиот тим со убедливи 4-0 го совлада Барнли.
 
Победата беше најавена уште во втората минута кога по прекрасна асистенција од Сон, Бејл погоди за водство од 1-0.
 
Во 15. минута, Герет Бејл од својата половина фантастично асистираше до Кејн кој зголеми на 2-0.
 
15 минути подоцна Лукас зголеми на 3-0. Тоа беше резултатот од првото полувреме.
 
По десет минути игра во вториот дел, Сон повторно асистира до Бејл кој ги постави конечните 4-0.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе