Се стравува дека напаѓачот нема да настапи на СП

Шок за Франција: Бензема ја обнови повредата

Карим Бензема ја обнови повредата на бутниот мускул, првичните прогнози велат дека напаѓачот нема да може да настапи на мундијалот во Катар.

Шок за Франција пред стартот на Светсткото првенство, Карим Бензема ја обнови повредата на бутниот мускул.

Напаѓачот, денеска за прв пат почна да тренира со полна пареа, но за кратко време мораше да се повлече.

Доцна вечерва му биле направени тестови во клиника во Доха и првичните прогнози велат дека Карим Бензема нема да може да настапи на мундијалот во Катар.

Ова е сериозен проблем за Дидје Дешам, кој поради повреди загуби неколку клучни играчи како Пол Погба, Нголо Канте, Преснел Кимпембе и Кристофер Нкунку.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе