Конференциска Лига

Шкупи пред елиминација, Санта Клара победи во Скопје со 0-3 (ВИДЕО)

Шкупи е пред елиминација во 2. коло од Конференциската лига, вечерва избраниците на Гоце Седлоски загубија од Санта Клара на домашен терен со 0-3.

Нов пораз за македонските клубови на европската сцена, вечерва во Скопје, Шкупи загуби од Санта Клара. „Чаирчани“ беа надиграни, примија три гола и се пред елиминација во 2. коло од Конференциската лига.

Резултатот беше отворен по половина час игра, Руатубјаје ја затресе сопствената мрежа и донесе предност за гостите.

На стартот од вториот дел, Карваљо реализираше за 0-2, а во последните мигови од мечот, Костиња ги постави конечните 0-3.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе