Чаирскиот клуб помина со блага казна

Шкупи доби шест меча суспензија за инцидентот на Чаир

Дисциплинската комисија на ФФМ денеска ја соопшти казната на Шкупи за тешкиот инцидент кој се случи во Чаир кога навивачи влегоа во терен и ги нападнаа фудбалерите на Шкендија, чаирскиот тим доби смешни шест меча суспензија на теренот. 

Шкупи веќе одигра еден натпревар надвор од Чаир, на Скопје му беше домаќин во Кичево, па им останаа уште пет меча да одиграат на најмалку 100 километри одалеченост од својот стадион.
 
Казната која ја определи дисциплинската комисија на ФФМ е смешна ако се земе во предвид сериозноста на инцидентот. Навивачи на Шкупи влегоа на теренот и тргнаа да ги тепаат фудбалерите на Шкендија кои спасија жива глава само благодарение на специјалните единици кои беа присутни на мечот.
 
Нема да биде изненадување ако и оваа казна на Шкупи биде намалена по жалба на чаирскиот клуб.
 
Да потсетиме дека натпреварот меѓу Шкупи и Шкендија не се доигра, беше регистриран со службени 3:0 за гостите.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе