Конференциска лига квалификации

Шкендија брка победа против АИК за останување во Европа

Шкендија вечерва го игра реванш квалификацискиот меч од Конференциската лига против тимот на АИК, натпреварот во Стокхолм заврши нерешено, 1-1. 

Шкендија од Шведска се врати со одличен резултат, нерешени 1-1 кај противникот кој важеше за фаворит.
 
Сега тетовскиот тим пред својата публика на Арената „Тодор Проески“ ќе брка победа која ќе ја однесе во плејофот за пласман во групната фаза од Конференциската лига.
 
Веќе го нема правилото гол во гости, па во Скопје кој ќе победи, тој ќе оди понатаму, ако е нерешено, пеналите ќе го одлучуваат патникот во следното коло.
 
„Очекувам поразличен меч затоа што мора да има победник. Нерешениот резултат од Шведска не ни значи ништо, во глава ни е само победа, па дури и да биде на пенали. Го познавам ривалот и сметам дека може да избориме место во плејофот“, изјави Шаќири.
 
Натпреварот се игра со почеток од 20 часот. Ако Шкендија го помине АИК, во плејофот ќе игра со поразениот од дуелот во Лига Европа меѓу Словачко и Фенербахче. Турскиот тим има предност од 3-0 по првиот меч, па веќе е извесно дека чешкиот тим би бил противникот.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе