Познат е распоредот во Премиерлигата

Шампионски дуел во првото коло од Премиерлигата, Алиоски му гостува на Ливерпул

Денеска излезе распоредот за следната сезона во Премиерлигата, Лидс и Алиоски во првото коло му гостува на Ливерпул, тоа ќе биде дуел на шампионите во Премиерлигата и Чемпионшип. 

Премиерлигата ќе почне без големо дерби, но со дуел на шампионите. Алиоски своето деби во Премиерлигата може да го има на Енфлилд, неговиот Лидс му гостува на Ливерпул во првото коло.
 
Тотнем ќе го пречека Евертон во еден од поинтересните мечеви на стартот, нов дуел меѓу Мурињо и Анчелоти.
 
Прво коло:
 
Барнли - Манчестер јунајтед
Кристал Палас - Саутемптон
Фулам - Арсенал
Ливерпул - Лидс
Манчестер Сити - Астон Вила
Тотнем - Евертон
Вест Бромвич - Лестер
Вест Хем - Њукасл
Брајтон - Челси
Шефилд јунајтед - Вулвс
 
Првото големо дерби е во второто коло кога Челси го пречекува Ливерпул. Тимот на Клоп има дерби меч и во третото коло кога ќе биде домаќин на Арсенал, а во четвртото Тотнем оди на Олд Трафорд кај Манчестер јунајтед.
 
Новата сезона во Премиерлигата почнува на 12 септември, а целиот распоред можете да го погледнете на овој ЛИНК.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе