Шалке праша: Кој е фудбалерот под македонското знаме? (ФОТО)

Шалке кој се уште го слави враќањето во Бундеслигата, денеска имаше и објава во чест на Дарко Чурлинов.

Германскиот клуб објави фотографија од Чурлинов покриен со македонското знаме и праша: Погодете кој?

Потоа во коментар Шалке објави уште една фотографија, овојпат се гледаше и лицето на нашиот фудбалер: Дарко е, се разбира.

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе