Лига Европа квалификации

Седлоски: Нема лесно да се предадеме против Динамо Загреб

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски е свесен за фаворитската улога на Динамо Загреб, но вели дека неговите момци утре нема да се предадат. 

Утре (вторник) со почеток од 21 часот, Шкупи му гостува на Динамо Загреб во првиот меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.
 
Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски како фудбалер играше за Динамо Загреб, беше и капитен на хрватскиот тим, а имаше и кратка авантура како тренер на вториот тим.
 
„Секако дека од Динамо имам убави сеќавања како поранешен тренер, но сега сум од спротивната страна и велам дека нема лесно да се предадеме. Од она што можев да го видам, Динамо игра отворен фудбал па затоа мораме да бидеме внимателни, ќе го дадеме најдоброто од себе во текот на целиот натпревар за да стигнеме до позитивен резултат“, изјави Седлоски на денешната прес-конференција.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе