Се самоуби клупскиот лекар на Рем поради коронавирус

Клупскиот лекар на Рем, Бернар Гонзалез си го одзема животот откако дозна дека е позитивен на Ковид-19. 

Рем преку својот профил ја потврди шокантната вест за нивниот лекар кој не можел да се помири со фактот дека е заболен од коронавирус и си го одземал животот.
 
60-годишниот Бернар Гонзалез бил во самоизолација со неговата сопруга која исто така била позитивна на Ковид-19.
 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе