Премиерлига

Саутемптон ја прекина серијата на Сити, само бод за „граѓаните“ на „Сент Мерис“ (ВИДЕО)

Саутемптон ја прекина серијата од 12 победи во Премиерлигата на Манчестер Сити, вечерва „светците" се изборија за 1-1 против актуелниот шампион на Англија.

Избраниците на Пеп Гвардиола кикснаа во Премиерлигата по речиси три месеци и одиграа реми на гостувањето на „Сент Мерис“.

Саутемптон ја прекина серијата од 12 победи на „граѓаните“, дека актуелниот шампион ќе има мака вечерва, најави Вокер Питерс во 7. минута, дефанзивецот на асистенција на Редмон, погоди за 1-0.

„Светците“ долго време парираа, но заборавија на Лапорт во 65. минута, Французинот небранет со глава ја затресе мрежата за 1-1.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе