ФА Куп

Саутемптон го елиминираше Арсенал од ФА Купот (ВИДЕО)

Арсенал сам се победи на гостувањето кај Саутемптон, домаќинот победи со автогол и го исфрли фаворитот од ФА Купот. 

Клучниот момент се случи во 24. минута кога Габриел си постигна автогол за водство на Саутемптон од 1-0 кое значеше и конечен резултат.

На мечот имаше и спорен момент, кога играч на Саутемптон во својот шеснаесетник играше со рака но судиите сметаа дека нема пенал.
 

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе