Поради кариерата, трофеите, парите и перфектните стомачни

Руни: Сите сме му љубоморни на Роналдо, само еден фудбалер не му е љубоморен

Вејн Руни вели дека сите фудбалери му се љубоморни на Кристијано Роналдо за кариерата која ја направил Португалецот, единствен кој не му е љубоморен е Лео Меси.

Вејн Руни во понеделникот го советуваше Манчестер јунајтед да се ослободи од Кристијано Роналдо и да се фокусира на млади и „гладни“ играчи. Коментарите не му се допаднаа многу на ЦР7, кој му порача на Англичанецот дека е љубоморен.

Тренерот на Дерби сега реши да се помајтапи и порача дека сите му се љубоморни на Кристијано Роналдо, само Лео Меси не е.

„Видов што напишал. Би рекол дека нема фудбалер на планетава кој не му е љубоморен на Кристијано поради кариерата која ја има, трофеите кои ги освои, парите кои ги заработи... стомачните мускули и телото! Сите фудбалери, освен Лео Меси, му се љубоморни на Кристијано“ – вели Руни со насмевка на лицето.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе