„Тајмс“ тврди

Роналдо побарал од Манчестер јунајтед да замине

Според реномираниот англиски весник „Тајмс“, Кристијано Роналдо сака да си замине од Манчестер јунајтед и го побарал тоа од клубот. 

Медиумот тврди дека Роналдо побарал од клубот да го пушти доколку до нив дојде понуда за неговите услуги.
 
Роналдо е незадоволен од активностите на Манчестер јунајтед во преодниот рок, смета дека тимот не покажува слична амбиција на конкурентите од Премиерлигата кои веќе на големо се засилуваат.
 
Според обложувалниците, Рома е фаворит за потписот на Роналдо, втор кандидат е Челси, а се споменуваат и Баерн Минхен и Спортинг Лисабон.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе