Лига Европа

Роналдо никако да даде гол, промашува и неверојатни шанси (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 3-2 победи на гостувањето кај Омонија, Кристијано Роналдо ги одигра сите 90 минути, имаше шанси, но не успеа да постигне гол. 

Манчестер јунајтед губеше со 1-0 по првото полувреме, а во вториот дел два гола даде Рашфорд, еден Марсијал за водство од 3-1, конечниот резултат беше 3-2 за англискиот тим.
 
Кристијано Роналдо го одигра целиот натпревар, имаше неколку шанси, а ова беше најголемата:
 
 
На Португалецот во досегашниот дел од сезоната ништо не му оди, ова е неговиот најлош период од кариерата.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе