Пријателски натпревар

Роналдо не му даде гол на Димитриевски (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед и Рајо Ваљекано одиграа 1-1 на пријателскиот натпревар, Кристијано Роналдо и Столе Димитриевски на теренот беа во првото полувреме во кое немаше погодоци. 

Кристијано Роналдо како што и самиот најави, беше дел од мечот против Рајо Ваљекано, беше стартер за Јунајтед.
 
На спротивната страна мечот го почна нашиот Столе Димитриевски кој додека беше на теренот Рајо не прими гол.
 
Погодоците паднаа во второто полувреме кога Роналдо и Димитриевски веќе не беа во игра.
 
Манчестер јунајтед поведе со гол на Диало во 48. минута, а десет минути подоцна Рајо Ваљекано изедначи преку Гарсија.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе