Португалецот демантира

Роналдо: Не е вистина дека сум потпишал за Ал Наср

По вчерашниот меч против Швајцарија, Кристијано Роналдо ги негираше гласините дека ставил потпис на договор со Ал Наср. 

Пред некој ден „Марка“ лансираше бомба велејќи дека Роналдо се договорил со Ал Наср од Саудиска Арабија. Но брзо потоа стигнаа деманти дека не е така.
 
Сега и самиот Роналдо вели дека нема потпишано со тој клуб.
 
„Не, не е точно, не е точно“, изјавил Роналдо по мечот, пренесува Фабрицио Романо.
Португалскиот новинар, Педро Сепулведа тврди дека Роналдо ќе ја одбие огромната понуда од Ал Наср, тој не бара пари. Роналдо сака идеален проект и уште да игра на највисоко ниво. Негов приоритет е клуб кој ќе се бори за трофејот од Лигата на шампионите. Играњето во Азија не е опција.
 

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе