Сака да се пресели во клуб кој ќе атакува на титула во ЛШ

Роналдо е подготвен да прифати драстично намалување на платата за да замине од Манчестер јунајтед?!

Кристијано Роналдо е подготвен да прифати драстично намалување на платата со цел да се пресели во клуб кој може да атакува на титулата во Лигата на шампиони, ова попладнево го пренесе Индипендент.

Кристијано Роналдо денеска не се појави на тренингот на Манчестер јунајтед, Португалецот поради семејни причини не ги започна подготовките за новата сезона.

Ова само ги подгреа шпекулациите за негово заминување од Олд Трафорд, како што пишува Индипендент, ЦР7 е подготвен да прифати драстично намалување на платата со цел да се пресели во клуб кој може да атакува на титулата во Лигата на шампиони.

Весникот пишува дека неговиот актуелен договоро е тежок најмалку 500.000 фунти неделно, иако одредени извори велат дека тој може да вреди и до 700.000 фунти неделно.

Вакви суми ретко кој може да си дозволи, па Кристијано Роналдо е подготвен да добива помала плата само да биде дел од клуб кој е претендент во најелитното европско натпреварување.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе