Португалецот креира лоша атмосфера

Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед и негодува кога Тен Хаг ќе побара да игра пресинг

Според пишувањата на Атлетик, Кристијано Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед, Португалецот исто така негодува кога Ерик тен Хаг ќе побара да игра пресинг на тренинзите.

Кристијано Роналдо побара да замине од Олд Трафорд ова лето, Манчестер јунајтед одби да го продаде напаѓачот, но ако се точни написите на медиумите од Англија, потегот може да создаде проблеми.

Како што пренесува Атлетик, Португалецот често сам јадел во кантината на „ѓаволите“ и фрустрациите кои тој ги покажува за време на тренинзите и натпреварите им се јасно видливи на сите.

Напаѓачот исто така негодувал кога Ерик тен Хаг на тренинзите барал од него да игра пресинг и да притиска.

Во меѓувреме, МЕН пишува дека во четвртокот на тренингот настанала голема расправија, весникот не пишува која била причината и кои биле главните актери, но додава дека голем дел од фудбалерите на Манчестер јунајтед се надеваат дека Кристијано Роналдо ќе го напушти клубот и веруваат дека атмосферата во тимот значително ќе се подобри доколку ЦР7 замине.

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе