Серија А

Рома загуби од Бетис на Олимпико, Арсенал убедлив против Бодо/Глимт (ВИДЕО)

Рома со 2-1 загуби на свој терен од Бетис во Лига Европа, Арсенал со убедливи 3-0 триумфираше над Бодо/Глимт. 

Брзо по победата над Интер, Рома е спуштена на земја, тимот на Жозе Мурињо загуби од Бетис на свој терен.
 
Натпреварот беше изедначен, и двете екипи имаа свои шанси за гол, Бетис постигна два и дојде до трите бода.
 
Рома поведе со гол на Дибала во 34. минута од пенал, но само шест минути подоцна Бетис преку Родригез израмни на 1-1.
 
Се очекуваше дека ќе нема победник на мечот кога Луис Енрике во 88. минута постигна гол со глава за победа на Бетис од 2-1.
 
Во судиското продолжение Заниоло доби директен црвен картон.
 
Арсенал со голови на Нкетиа, Холдинг и Виеира го победи Бодо/Глимт со 3-0.
 
Во македонскиот дуел Фенербахче со 2-0 го победи тимот на АЕК Ларнака. Алиоски го одигра целиот меч, Тричковски ги одигра последните десет минути.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе