Серија А

Рома загуби од Бетис на Олимпико, Арсенал убедлив против Бодо/Глимт (ВИДЕО)

Рома со 2-1 загуби на свој терен од Бетис во Лига Европа, Арсенал со убедливи 3-0 триумфираше над Бодо/Глимт. 

Брзо по победата над Интер, Рома е спуштена на земја, тимот на Жозе Мурињо загуби од Бетис на свој терен.
 
Натпреварот беше изедначен, и двете екипи имаа свои шанси за гол, Бетис постигна два и дојде до трите бода.
 
Рома поведе со гол на Дибала во 34. минута од пенал, но само шест минути подоцна Бетис преку Родригез израмни на 1-1.
 
Се очекуваше дека ќе нема победник на мечот кога Луис Енрике во 88. минута постигна гол со глава за победа на Бетис од 2-1.
 
Во судиското продолжение Заниоло доби директен црвен картон.
 
Арсенал со голови на Нкетиа, Холдинг и Виеира го победи Бодо/Глимт со 3-0.
 
Во македонскиот дуел Фенербахче со 2-0 го победи тимот на АЕК Ларнака. Алиоски го одигра целиот меч, Тричковски ги одигра последните десет минути.

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе