Серија А

Рома е во серија од десет меча без пораз во Серија А (ВИДЕО)

Рома има серија од десет натпревари без пораз во Серија А, денеска ја совладаа Сампдорија со 1-0 во Џенова. 

Рома беше подобар противник, го контролираше мечот, а еден погодок беше доволен за три бода.
 
Тој се случи во 27. минута кога по една долга акција Мхитарјан постигна гол за водство кое значеше и победа од 1-0.
 
Рома во моментов е на петтото место во Серија А, позиција која води директно во Лига Европа.
 

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе