Серија А

Рома доживеа тежок пораз од Интер на Олимпико (ВИДЕО)

Интер со 3-0 ја победи Рома, Мурињо доживеа тежок пораз од својот поранешен клуб. 

Дербито меѓу Рома и Интер помина без никаква неизвесност, нероазурите одиграа многу подобро од својот противник и победија полесно од очекувањата.
 
Резултатот беше отворен во 15. минута кога Чалханоглу погоди директно од корнер, топката помина меѓу нозете на Руи Патрисио и заврши во неговата мрежа.
 
Девет минути подоцна асистенција на Чалханоглу до Џекој кој погоди против својот тим и не се радуваше. Интер поведе со 2-0.
 
Конечните 3-0 ги постави Думфрис со глава во 39. минута по асистенција од Бастони.
 
Во второто полувреме Интер ја контролираше играта, Рома јалово се обидуваше да се врати, но не успеа ниту да создаде посериозна шанса.
 
На крајот Интер заслужено се радуваше на убедливата победа.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе