Лига Европа

Реми за Рома кај Бетис, Арсенал го победи Бодо/Глимт (ВИДЕО)

Бетис и Рома одиграа нерешено 1-1, шпанскиот клуб на две кола пред крајот се избори за нокаут фазата, Арсенал со 1-0 славеше на гостувањето кај Бодо/Глимт. 

Бетис поведе со гол на Каналес во 34. минута, Белоти по седум минути игра во вториот дел го израмни резултатот на 1-1.
 
Бетис е веќе во нокаут фазата, а Рома ќе треба да ги победи Хелсинки и Лудогорец за да дојде до таму.
 
Арсенал со гол на Сака во првото полувреме дојде до победа од 1-0 на гостувањето кај Бодо/Глимт.
 
Drugite резултати од 18:45: АЕК Ларнака - Фенербахче 1:2, Динамо Киев - Рен 0:1, Феенорд - Митјиланд 2:2, Нант - Фрајбург 0:4, Карабаг - Олимпијакос 0:0, Ројал Унион - Брага 3:3.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе