Серија А

Ребиќ повторно е херојот на Милан, росонерите го победија Торино (ВИДЕО)

Анте Ребиќ ја продолжи голгетерската серија и му донесе нова победа на Милан, овој пат против Торино. 

Ребиќ е играчот на Милан кој игра во најдобра форма во последните натпревари, Хрватот погоди и вечерва против Торино.
 
Клучниот момент на мечот се случи во 25. минута кога Ребиќ го постигна погодокот кој значеше победа.
 
Со оваа победа Милан се искачи на осмото место на табелата со 35 бодови колку што имаат и Верона и Парма кои се пред росонерите поради подобра гол разлика.
 

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе