Ел Класико

Реал Мадрид не сака да ризикува, Бензема нема да игра против Барселона

И покрај заздравувањето на повредата, тој не е целосно подготвен и Реал Мадрид нема да ризикува, нема да игра ниту за Франција на престојните репрезентативни натпревари. 

Реал Мадрид нема да ризикува со Карим Бензема, тој нема да настапи на утрешниот Ел Класико дуел со Барселона.
 
Нема да игра ниту за француската репрезентација, ќе остане во Мадрид за да се рехабилитира до крај. Најважен за кралскиот клуб е дуелот со Челси во Лигата на шампионите, па целта е за тогаш да биде комплетно подготвен.
 
Натпреварот меѓу Реал Мадрид и Барселона се игра утре со почеток од 21 часот.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе