„Кралевите“ кројат планови за иднината

Реал ќе го задржи Бензема до 2024, потоа ќе го купи Халанд

Реал Мадрид ќе го продолжи договорот на Карим Бензема до јуни 2024 година, планот е потоа да го донесе Ерлинг Халанд како наследник на Французинот.

„Кралевите“ останаа без големото летно засилување откако Килијан Мбапе реши да стави потпис на нов доогвор со ПСЖ.

Според Марка, Реал Мадрид нема да се обиде да донесе друго име за нападот и ќе го продолжи договорот на Карим Бензема до јуни 2024 година.

Планот е потоа да се тргне по потписот на Ерлинг Халанд, се верува деак во договорот на Норвежанецот со Манчестер Сити има откупна клаузула која се активира летото во 2024 година.

Сумата е 150 милиони евра и Реал Мадрид има финансиска моќ да си дозволи една ваква зделка.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе