Од следната сезона

Рангник е нов селектор на Австрија, но ќе продолжи да работи и за Манчестер јунајтед

Ралф Рангник е именуван за нов селектор на Австрија, но тој ќе има и улога на консултант на Манчестер јунајтед. 

Рангник потпиша договор со Фудбалската федерација на Австрија да биде селектор на оваа земја до 2024 година.
 
„Ќе го преземам националниот тим на Австрија по крајот на сезоната но ќе продолжам да бидам консултант на Манчестер јунајтед. Ќе му помогнам на Манчестер јунајтед повторно на биде вистинска сила“, изјави Рангник.
 
Манчестер јунајтед потврди дека Рангник ќе ја има консултантската улога за која од претходно беше предвиден и покрај тоа што стана селектор на Австрија.
 
„Рангник потпиша двегодишен договор со Австрија. Но тој ќе продолжи со консултантска улога на Олд Трафорд како што беше и планирано откако Тен Хаг беше именуван за нов тренер“, се вели во соопштението на Манчестер јунајтед.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе