Од следната сезона

Рангник е нов селектор на Австрија, но ќе продолжи да работи и за Манчестер јунајтед

Ралф Рангник е именуван за нов селектор на Австрија, но тој ќе има и улога на консултант на Манчестер јунајтед. 

Рангник потпиша договор со Фудбалската федерација на Австрија да биде селектор на оваа земја до 2024 година.
 
„Ќе го преземам националниот тим на Австрија по крајот на сезоната но ќе продолжам да бидам консултант на Манчестер јунајтед. Ќе му помогнам на Манчестер јунајтед повторно на биде вистинска сила“, изјави Рангник.
 
Манчестер јунајтед потврди дека Рангник ќе ја има консултантската улога за која од претходно беше предвиден и покрај тоа што стана селектор на Австрија.
 
„Рангник потпиша двегодишен договор со Австрија. Но тој ќе продолжи со консултантска улога на Олд Трафорд како што беше и планирано откако Тен Хаг беше именуван за нов тренер“, се вели во соопштението на Манчестер јунајтед.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе