Бразилецот не е задоволен од улогата во тимот на Барса

Рафиња откри дека имал дискусија со Чави: Џабе ме става на таа позиција...

Летното засилување на Барселона, Рафиња откри дека разговарал со Чави и побарал да игра како десно крило и покрај тоа што ќе мора да се бори со Осман Дембеле за место во стартниот состав.

Рафиња беше првото големо засилување за Барселона ова лето, „каталонците“ платија преку 60 милиони евра за неговите услуги.

Во интервју за Кадена Сер, Бразилецот откри дека не е задоволен од улогата во тимот и побарал од Чави да го игра како десно крило.

„Разговарав со Чави, му кажав дека не треба да ме игра како лево крило. Сакам да му помагам на тимот, и по левата страна, не можам да помагам многу. Немам ништо против тоа да се борам со Осман Дембеле за десното крило. Немам ништо против тоа да имам конкуренција за место во тимот, едноставно сакам да се борам за место каде што се чувствувам комфорно и каде можам да бидам од помош на тимот“ - вели Рафиња.

„Џабе играм како лево крило, не можам да дадам голем придонес на таа позиција...“

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе