Ла Лига

Рафиња даде гол со глава од 16 метри, Барса со играч помалку до пресврт против Осасуна (ВИДЕО)

Барселона на паузата за мундијалот во Катар ќе замине како лидер на табелата, „каталонците" вечерва со 1-2 триумфираа на гостувањето кај Осасуна и со играч помалку стигнаа до трите бода.

Барселона ќе остане на врвот на табелата до јануари откако вечерва со играч помалку успеа да направи пресврт на гостувањето кај Осасуна и да слави со 1-2.

Домаќините одлично го отворија натпреварот и поведоа со 1-0 со голот на Гарсија во 6. минута.

Левандовски потоа направи глупост и по половина час игра со лакт го удри противникот за втор жолт картон и исклучување.

Но избраниците на Чави не се предадоа, Педри изедначи на 1-1 на старот на вториот дел, за Рафиња да донесе славје на пет минути пред крајот.

Бразилецот биеше мајсторски со глава од 16 метри и успеа да го лобува голманот за 1-2 и голема радост.

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе