Премиерлига

Пулишиќ во 90. минута му донесе победа на Челси (ВИДЕО)

Челси не одигра блескава партија против Вест Хем, но ги освои трите бода откако Пулишиќ постигна гол во 90. минута за минимална победа од 1-0. 

Во 86. минута Доусон направи пенал врз Лукаку и заработи црвен картон, а ударот од белата точка не го реализираше Жоржињо.
 
Но, за среќа на Челси, во 90. минута по асистенција од Алонсо, Пулишиќ постигна гол за победа од 1-0.
 
Со 1-0 и Барнли го победи Вулвс, а мечот меѓу Брајтон и Саутемптон заврши нерешено 2-2.
 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе