На продажба дури 11 играчи

ПСЖ ова лето сака да се ослободи од цел еден тим!

Медиумите од Франција пишуваат дека „светците" ова лето сакаат да се ослободат од дури 11 фубалери.

ПСЖ започна нов проект, Кристоф Галтие седна на клупата а Луис Кампос доби шанса да го крои составот.

Како што пренесува Ле Паризиен, „светците“ ова лето сакаат да се ослободат од дури 11 фудбалери.

На листата за отстрел се Лајвин Курзава, Дина Ебимбе, Абду Диало, Идирса Геј, Тило Керер, Јулијан Дракслер, Леандро Паредес, Мауро Икарди, Данило Переира, Андер Ерера и Џини Вајндалдум.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе