Наскоро ќе биде промовиран новиот тренер

ПСЖ му врачи отказ на Маурисио Покетино

Иако беше јасно дека Маурисио Покетино нема да биде тренер на ПСЖ и во новата сезона, клубот сега официјално ја објави разделбата со енго. 

„ПСЖ потврдува дека Маурисио Покетино ја заврши неговата улога во клубот“, стои во соопштението на ПСЖ.
 
Тие му посакаа и се најдобро во иднина.
 
Во текот на денот ПСЖ ќе го соопшти и името на новиот тренер, тоа ќе биде Кристоф Галтие.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе