Наскоро ќе биде промовиран новиот тренер

ПСЖ му врачи отказ на Маурисио Покетино

Иако беше јасно дека Маурисио Покетино нема да биде тренер на ПСЖ и во новата сезона, клубот сега официјално ја објави разделбата со енго. 

„ПСЖ потврдува дека Маурисио Покетино ја заврши неговата улога во клубот“, стои во соопштението на ПСЖ.
 
Тие му посакаа и се најдобро во иднина.
 
Во текот на денот ПСЖ ќе го соопшти и името на новиот тренер, тоа ќе биде Кристоф Галтие.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе