Францускиот клуб потврди

ПСЖ донесе засилување од 40 милиони евра

ПСЖ го комплетираше трансферот на Виктор Фереира Витиња од Порто вреден 40 милиони евра.

Витиња е првото засилување за ПСЖ откако Луис Кампос е директор во клубот. Фудбалерот стави потпис на договор до 2027 година.

„ПСЖ со задоволство може да го соопшти потпишувањето со португалскиот репрезентативец Витиња. Фудбалерот од средниот ред доаѓа од Порто и потпиша петгодишен договор“, стои во соопштението на ПСЖ.

Следни цели на ПСЖ кои клубот сака да ги комплетира се Милан Шкрињар и Ренато Санчез.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе