Тренерот носи фудбалер од доверба

Првото засилување на Тен Хаг во Манчестер јунајтед ќе биде вредно 60 милиони евра?!

Според пишувањата на Сан, Ерик тен Хаг како прво засилување во Манчестер јунајтед ќе го донесе Антони од Ајакс, за офанзивниот фудбалер ќе бидат платени 60 милиони евра.

Иако се уште не е официјално потврдено дека Ерик тен Хаг ќе биде нов тренер на Манчестер јунајтед, медиумите шпекулираат со имињата на играчите кои стратегот ќе ги донесе на Олд Трафорд.

Според пишувањата на Сан, прво засилување ќе биде Антони од Ајакс. Бразилецот прикажува одлични партии и тренерот сака да го понесе офанзивниот фудбалер со себе во Манчестер јунајтед.

Весникот пишува дека зделката ќе биде вредна околу 60 милиони евра и не се очекуваат проблеми во преговорите, двата клуба имаат добри односи.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе