Лига Куп

Проработе Хаверц, постигна хет-трик за убедлива победа на Челси (ВИДЕО)

Каи Хаверц даде три гола во убедливата победа на Челси од 6-0 над Барнсли во Лига Купот, Арсенал го доби дербито против Лестер со 2-0, Евертон со 5-2 славеше кај Флитвуд. 

По разочарувачките први настапи за Челси, Хаверц денеска профункционира во Лига Купот откако со постигна три гола во дуелот со Барнсли.
 
Останатите погодоци беа дело на Абрахам, Баркли и Жиру, Челси победи со 6-0.
 
Тиаго Силва го одигра целиот меч, ова беше негово официјално деби за Челси, а првите минути ги имаше и Чилвел кој во игра влезе во 66. минута.
 
Дербито од Лига Купот се играше меѓу Лестер и Арсенал. Топчиите победија со 2-0, со автогол на Фукс и погодок на Нкетиа.
 
Евертон со 5-2 победи кај Флитвуд. Ришарлисон даде два гола, по еден постигнаа Ивобу, Бернард и Кин.
 
Најубедлив беше Њукасл кој со 7-0 го совлада Морекамб. Жоелингтон даде два гола, по еден Алмирон, Марфи, Хајден, Ласкелс, еден беше автогол.
 
Во другите мечеви Фулам со 2-0 го победи Шефилд Венздеј, Барнли со истиот резултат славеше кај Милвал, со 2-0 победи и Брајтон кај Престон, Стоук со минимални 1-0 беше подобар од Гилингем.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе