Лига на шампиони

Познати се сите учесници во осминафиналето на ЛШ, ќе има возбудлива ждрепка

Синоќа заврши групната фаза од Лигата на шампионите, познати се сите учесници во осминафиналето, ждрепката ќе биде извршена во понеделник.

Фактот што екипи како ПСЖ и Ливерпул се во групата на неносители, ја прави ждрепката возбудлива. Таа ќе се одржи во понеделник со почеток од 12 часот.

Осминафиналисти во ЛШ:

Носители

Наполи

Порто

Баерн Минхен

Тотнем

Челси

Реал Мадрид

Манчестер Сити

Бенфика

Неносители

Ливерпул

Клуб Бриж

Интер

Ајнтрахт Франкфурт

Милан

Лајпциг

Борусија Дортмунд

ПСЖ

Екипи кои ќе играат во Лига Европа

Ајакс

Баер Леверкузен

Барселона

Спортинг Лисабон

Салцбург

Шахтар

Севиља

Јувентус

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе