Бараж за пласман на СП

Познати се сите можни противници на Македонија за полуфиналето од баражот за СП

Со денешните натпревари завршија квалификациите за Светското првенство во Европа, познати се сите учесници во баражот за пласман на Мундијалот. 

Португалија, Шкотска, Италија, Русија, Шведска и Велс се можните противници на Македонија во полуфиналето од баражот за Светското првенство.
 
Во групата на неносители покрај Македонија се уште и селекциите на Турција, Полска, Украина, Австрија и Чешка.
 
Полуфиналето се игра во еден натпревар, а носителите ќе бидат домаќини.
 
Ждрепката ќе се оддржи на 26. ноември со почеток од 17 часот.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе