ЛИГА ЕВРОПА ЖДРЕПКА

Познати полуфиналните двојки од Лига Европа, Манчестер јунајтед ја доби Селта

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта.

Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи дознаа која ќе им биде последната пречка за пласман до финалето од најмасовното натпреварување.
 
Манчестер јунајтед ќе игра против Селта, Ајакс за противник ќе го има Лион.
 
Полуфинале Лига Европа:
 
Ајакс - Лион
Селта - Манчестер јунајтед
 
Првите натпревари се играат на 4. мај, реваншите се седум дена подоцна.

Помина 28-ми април во уште едно потсетување, дека пред 16 години од заседа кај Вејце ѕверски беа мачени и убиени осуммина македонски бранители во најкрвавиот и најбрутален масакар во поновата македонска историја.

повеќе

Во ситуација кога политичките опции се толку спротивставени, останува да се формира едно тело/одбор составено од врвни, независни и непристрасни луѓе.

повеќе

Доколку и се избере влада на РМ без формално определен мандатор Уставниот суд на РМ нема да има правна можност за никаква интервенција.

повеќе