Бараж за пласман на СП

Познат е терминот за мечот меѓу Македонија и Италија

Ждрепката не беше како што посакувавме, Македонија треба да направи вистинска сензација за да дојде до Светското првенство, имавме „среќа“ во нашата група да се двата последни европски шампиони.

По вчерашната ждрепка за баражите, сега се познати и термините за сите натпревари.

Полуфиналето против Италија ќе го играме на 24. март во вечерен термин од 20:45.

Доколку успееме да ја изненадиме Италија и да се пласираме во финалето од групата, ќе играме во Португалија или Турција на 29. март од 20:45 часот.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе